Životopis anglicky

Možná že i vy potřebujete napsat životopis anglicky, protože se ucházíte o práci v zahraničí nebo ve firmě kde je vyžadována komunikace v angličtině. Připravili jsme pro vás návod jak napsat životopis anglicky a na co si dát pozor při psaní takového životopisu. Anglický životopis má totiž několik odlišností od toho, jak vypadá životopis v češtině.

Jak napsat správně životopis anglicky

Základní podoba pro životopis je v angličtině stejná jako pro ten český. Přesto se ale dá najít několik rozdílů. Na co si tedy dát pozor až budete psát životopis anglicky? Tak především v anglicky mluvících zemích se u životopisu klade velký důraz na náplň vaší pozice. Zatímco v česku zaměstnavatele ještě pořád víc zajímá, na jaké pozici jste pracovali, v zahraničí se vás zaměstnavatel bude ptát především na to, co jste konkrétně dělali – jaká byla vaše pracovní náplň, jaká byla vaše odpovědnost a jaké jste měli úspěchy.

anglicky mluvících zemích a především v Americe se neklade tak velký důraz na formální vzdělání. Minimálně stejně vysoko je ceněna profesní zkušenost. Pokud prokážete, že máte velmi dobrou pracovní zkušenost s určitým typem práce, váš životopis dostane přednost před uchazečem, který se může pyšnit titulem z prestižní univerzity.

Jak napsat životopis v angličtině?

Jak napsat životopis v angličtině?

Jaká jsou pravidla pro životopis anglicky

Mezi základní pravidla pro životopis v angličtině patří mimo jiné i to že anglický životopis by měl být co nejstručnější. Proti českému životopisu není nutné uvádět všechny pracovní zkušenosti. Pro zahraniční zaměstnavatele nebo ty, kteří vyžadují životopis v angličtině, je obvykle zajímavá jen vaše poslední profesní zkušenost, nebo jen ty zkušenosti, které se nějak dotýkají toho, o jakou pozici se nyní ucházíte.

Dalším důležitým pravidlem je to, aby v anglickém životopisu byly všechny informace správné. Zatímco v česku vám nějaká ta nepřesnost nebo přibarvení vašich znalostí a zkušeností většinou projde, životopis anglicky by měl být maximálně přesný. V zahraničí si mnohem více potrpí na pravdomluvnost a při jakémkoliv podezření, že váš životopis obsahuje nepravdivé informace, vás z výběrového řízení vyloučí.

Pokud píšete životopis anglicky, mohla by se vám hodit šablona a vzor pro životopis anglicky, pomocí které si můžete snadno vytvořit životopis v angličtině.